abc

KATOLIČKI KALENDAR 2021

siječanj

PET 1 NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
SUB 2 Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
NED 3 2. po Božiću.Ime Isusova, Mladenka
PON 4 Anđela; Borislav; Emanuel
UTO 5 Miljenko; Emilijana; Radoslav
SRI 6 BOGOJAV. TRI KRALJA
ČET 7 Rajmund; Rajko; Lucijan
PET 8 Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
SUB 9 Julijan; Miodrag; Julijana
NED 10 Krštenje Gospodinovo. Agaton; Dobroslav; Grgur X.
PON 11 Honorat; Higin; Neven
UTO 12 Ernest; Tatiana
SRI 13 Hilarije; Veronika
ČET 14 Feliks; Srećko; Rajko
PET 15 Pavao pustinjak; Mavro
SUB 16 Marcel; Oton; Mislav
NED 17 2. KROZ GOD.Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
PON 18 Margareta; Izabela; Priska
UTO 19 Mario; Kanut; Ljiljana
SRI 20 Fabijan i Sebastijan
ČET 21 Agneza; Janja; Neža
PET 22 Vinko đakon i muč.; Vinka
SUB 23 Emerencijana, Milka; Vjera
NED 24  3. KROZ GOD.Franjo Saleškj; Bogoslav
PON 25 Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
UTO 26 Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
SRI 27 Angela Merici; Pribislav
ČET 28 Toma Akvinski; Tomislav
PET 29 Valerije; Konstancije; Zdeslav
SUB 30 Hijacinte; Martina; Gordana
NED 31 4. KROZ GOD.Ivan Bosco; Marcela; Vanja

veljača

PON 1 Briglta; Miroslav; Sever
UTO 2 PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
SRI 3 Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
ČET 4 Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
PET 5 Agata; Dobrila; Modest
SUB 6 Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
NED 7 5. KROZ GOD.BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
PON 8 Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
UTO 9 Skolastika; Apotonija. Sunčana
SRI 10 STEPINĆEVO
ČET 11 GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
PET 12 Eulalija; Melecije, Zvonimir
SUB 13 Katarina Ricci, Božidara
NED 14 6. KROZ GOD.Valentinovo; Valentin; Zdravko
PON 15 Klaudije K; Vltomlr; Onezim
UTO 16 Julijana; Onezim; Miljenko
SRI 17 7 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
ČET 18 Šimun; Gizela; Bernardica
PET 19 Konrad; Rajko; Ratko; Blago
SUB 20 Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
NED 21 1. Korizmena ¨Čista¨. Petar Damjanskl; Damir
PON 22 Katedra sv. Petra; kv.
UTO 23 Polikarp; Grozdan; kv.
SRI 24 Montan; Goran; Modest
ČET 25 Viktorin; Hrvoje; Berislav
PET 26 Aleksandar; Sandra; Alka
SUB 27 Donat Zadarski; Gabrijel
NED 28 2. Korizmena ¨Pačista¨. Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

ožujak

PON 1 Albin; David; Jadranko; Zoran
UTO 2 Lucije; čedomil; Iskra; ines
SRI 3 Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
ČET 4 Kazimir; Eugen; Natko
PET 5 Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
SUB 6 Marcijan; Agneta; Zvjezdana
NED 7 3. Korizmena ¨Bezimena¨.Perpetua i Felicita; Eugen
PON 8 Ivan od Boga; Ivša; Boško
UTO 9 Franciska Rimska; Franjka
SRI 10 Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
ČET 11 Firmin; Tvrtko; Kandid
PET 12 Teofan; Bernard; Maksimilijan
SUB 13 Patricija; Sabina; Ratka
NED 14 4. Korizmena ¨Sredoposna¨.Matilda; Milijana; Borka
PON 15 Longin; Veljko; Vjekoslava
UTO 16 Hilarije i Ticijan; Smiljan
SRI 17 Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
ČET 18 Ćiril Jeruzalemski; Salvator
PET 19 JOSIP, zaručnik BDM
SUB 20 Nicet; Klaudija; Vladislav
NED 21 5. Korizmena ¨Gluha¨.Serapion; Vesna; Vlasta
PON 22 Lea Rimska; Oktavljan
UTO 23 Turibije; Oton; Rebeka
SRI 24 Latin; Javorka; Katarina Švedska
ČET 25 Blagovijest; Marijana, Marijan, Maja
PET 26 Montan i Maksima; Emanuel
SUB 27 Rupert; Lada; Peregrin
NED 28 CVJETNICA.Priska; Sonja; Polion
PON 29 Jona; Bertold; Eustazije
UTO 30 Kvirin Bogoljub, Leonard
SRI 31 Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

travanj

ČET 1 Hugo; Teodora; Anastazije
PET 2 Franjo Paolskl; Dragoljub;
SUB 3 Siksto; Krest; Svevlad
NED 4 USKRS.Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
PON 5 Uskrsni ponedjeljak Vinko Ferrerskl; Berislav
UTO 6 Vilim; Celzo; Rajko
SRI 7 Ivan de la Salle, Herman
ČET 8 Dionlzije; Diogen; Klement
PET 9 Marija Kleofina; Demetrije
SUB 10 Ezekijel; Apolonije; Sunčica
NED 11 2. Uskrsna.Stanislav; Stana; Radmila
PON 12 Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
UTO 13 Martin I. papa; Ida; Justin
SRI 14 Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
ČET 15 Krescencije; Bosiljka; Rastislav
PET 16 Josip Benedikf L; Bemardica
SUB 17 Rudolf, Robert; šimun; Anicet
NED 18 3. Uskrsna.Euzebije; Anastazije
PON 19 Konrad; Ema; Rastislav; Marta
UTO 20 Marcijan, Teotim, Vilim
SRI 21 Anzelmo; Goran
ČET 22 Soter i Kajo; Teodor
PET 23 Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
SUB 24 Fidel Sigmaringen; Vjera
NED 25 4. Uskrsna.Marko ev.; Maroje; Markica
PON 26 Kleto i Marcelin; Višnja
UTO 27 Ozana K., Euzebije
SRI 28 Petar Chanel; Euzebije
ČET 29 Katarina Sienska; Katica
PET 30 Pio V. papa; Josip Cottolengo

svibanj

SUB 1 Josip radnik; Jeremija
NED 2 5. Uskrsna.Atanazije; Antonin; Boleslav
PON 3 Filip i Jakov ap.; Mladen
UTO 4 Florijan;Cvjetko;Cvijeta
SRI 5 Peregrin, Makstm; Andelko
ČET 6 Irenej Srijemski; Dominik S
PET 7 Dujam, Duje; Flavije; Gizela
SUB 8 Marija Posrednica; Bratoljub
NED 9 6. Uskrsna.Pahomije; Mirna
PON 10 Ivan Merz; Gospa Trsatska
UTO 11 DOBRI PASTIR; Mamerto
SRI 12 SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
ČET 13 UZAŠAŠĆE GOSP.-SPASOVO GOSPA FATIM.; Servancije
PET 14 Matija ap.; Matko, Mate
SUB 15 Izidor; Sofija; Sonja
NED 16 7. Uskrsna.Ivan Nepomuk; Andrija B.
PON 17 Paškal; Paško; Gizela
UTO 18 Ivan I. papa; Venancije
SRI 19 Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
ČET 20 Bernardin Sijenski
PET 21 Kristofor Magallanes i dr.
SUB 22 Rita; Jagoda; Renata; kv.
NED 23 Pedesetnica - Duhovi.Deziderije; Željko; Željana
PON 24 Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
UTO 25 Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
SRI 26 Filip Nen; Zdenko
ČET 27 Augustin Kenterberijski
PET 28 German; Villm; Velimir
SUB 29 Maksim; Ervin
NED 30 Presveta Trojstva Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
PON 31 Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

lipanj

UTO 1 Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
SRI 2 Marcelin i Petar; Eugen
ČET 3 Tijelovo; Karto Lwanga i drugovi; Olivija
PET 4 Kvirln Sisački; Predrag
SUB 5 Bonifaclje; Dorotej; Valerija
NED 6 10. KROZ GOD.Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
PON 7 Koloman, Robert, Radoslav
UTO 8 Medardo, žarko; Vilim
SRI 9 Efrem; Ranko
ČET 10 Bogumil; Dijana; Greta
PET 11 Barnaba, ap.; Borna
SUB 12 Ivan Fakundo; Bosiljko
NED 13 11. KROZ GOD.Antun Padovanski, Ante, Antonija
PON 14 Rufin; Elizej; Dinga
UTO 15 Sv. Vid; Modest
SRI 16 Franjo Regis, Gvido
ČET 17 Diogen; Inocent; Adolf
PET 18 Marcelijan; Ozana; Ljubomir
SUB 19 Romuald; Rajka; Bogdan
NED 20 12. KROZ GOD.Naum Ohridski; Silverije
PON 21 Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
UTO 22 Ivan Fisher; Toma M.
SRI 23 Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
ČET 24 ROĐ. IVANA KRSTITELJA
PET 25 Adalbert; Vilim; Doroteja
SUB 26 Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
NED 27 13. KROZ GOD.Ćirii Aleksa
PON 28 Irenej, Mirko
UTO 29 SV PETAR i PAVAO; Krešo
SRI 30 Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

srpanj

ČET 1 Aron; Šimun; Zvjezdana
PET 2 Oton; Martinijan; Višnja
SUB 3 Toma, apostol; Tomislav
NED 4 14. KROZ GOD.Elizabeta Portugalska; Elza
PON 5 ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
UTO 6 Marija Goretti;Bogomila
SRI 7 Klaudije; Vilibald, Vilko
ČET 8 Akviia i Priscila: Hadrijan
PET 9 Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
SUB 10 Amalija; Ljubica; Rufina
NED 11 15. KROZ GOD.Benedikt op.; Benko; Olga
PON 12 Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
UTO 13 MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
SRI 14 Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
ČET 15 Presveti Otkupitelj; Dobriša
PET 16 Gospa Karmel.; Karmela
SUB 17 Aleksije; Branko; Marcelina
NED 18 16. KROZ GOD.Friderik; Simforoza; Ljuba
PON 19 Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
UTO 20 Ilija prorok; Margareta; llijana
SRI 21 Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
ČET 22 Marija Magdalena; Manda
PET 23 Brigita; Apolinar; Valerijan
SUB 24 Kristina; Mirjana; Kunigunda
NED 25 17. KROZ GOD.Jakov, apostol; Kristofor
PON 26 Joakm i Ana roditelji BDM
UTO 27 Klement Ohridski, Klemo
SRI 28 Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
ČET 29 Marta; Flora; Blaženka
PET 30 Petar Krizolog; Rufln; Anđa
SUB 31 Ignacije Lojolski; Vatroslav

kolovoz

NED 1 18. KROZ GOD.Alfons Liguori; Vjera; Nada
PON 2 Gospa od Anđela; Euzebije V.
UTO 3 Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
SRI 4 Ivan Marija Vianney, Justin
ČET 5 Gospa Snježna; Nives; Snježana
PET 6 PREOBRAŽENJE GOSP.
SUB 7 Siksto papa; Kajetan; Donat
NED 8 19. KROZ GOD.Dominik; Nedjeljko; Dinko
PON 9 Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
UTO 10 Lovro dakon; Lovorka
SRI 11 Sv. Klara; Jasna; Suzana
ČET 12 Anicet; Hilarija; Veselka
PET 13 Poncijan i Hipolit; Filomena
SUB 14 Maksimilijan Kolbe
NED 15 VELIKA GOSPA
PON 16 Stjepan Ugarski; Rok
UTO 17 Hijacint; Liberat; Miron
SRI 18 Sv. Jelena Križarica
ČET 19 Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
PET 20 Bernard iz Clarvauxa; Samuel
SUB 21 Pio X. papa; Hermogen
NED 22 21. KROZ GOD.BDM Kraljica; Vladislava
PON 23 Ruža Limska; Filip Benicije
UTO 24 Sv. Bartol apostol; Bariša
SRI 25 Ljudevit kralj; Patricije
ČET 26 Rufin; Zefirin
PET 27 Monika; Honorat; Časlav
SUB 28 Augustin; Tin; Gustav
NED 29 22. KROZ GOD.Glavosijek Ivana Krstitelja
PON 30 Feliks i Adaukt; Gaudencija
UTO 31 Rajmund, Rajko; Optat

rujan

SRI 1 Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
ČET 2 Kalista; Severina; Divna; Veljka
PET 3 Grgur Veliki; Grga; Gordana
SUB 4 Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
NED 5 23. KROZ GOD.Majka Terezija; Lovro Jus.
PON 6 Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
UTO 7 Sv. Marko Križevčanin; Regina
SRI 8 RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
ČET 9 Petar Klaver; Strahimir
PET 10 Nikola Tolentinski; Pulherija
SUB 11 Proto i Hijacint; Helga
NED 12 24. KROZ GOD.Ime Marijino; Dubravko
PON 13 Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
UTO 14 Uzvišenje sv. Križa
SRI 15 BDM žalosna, Dolores
ČET 16 Kornelije i Ciprijan; Eufemija
PET 17 Rane sv. Franje; Robert B.
SUB 18 Josip Kupertinski; Sonja; kv.
NED 19 25. KROZ GOD.Januarije;Teodor; Željko
PON 20 Andrija Kim; Svjetlana; kv.
UTO 21 Sv. Matej ap, i ev.; Matko
SRI 22 Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
ČET 23 Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
PET 24 Gospa od Otkup.; Rupert
SUB 25 Aurelija; Zlata; Rikarda
NED 26 26. KROZ GOD.Sv. Kuzma i Damjan; Damir
PON 27 Vinko Paulski; Vicencija
UTO 28 Vienceslav; Veteslav
SRI 29 Sv. Mihael, Gabriel i Rafael arkandeli
ČET 30 Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

listopad

PET 1 Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
SUB 2 Anđeli čuvari; Anđelko
NED 3 27. KROZ GOD.Kandid; Gerhard; Svjetlana
PON 4 Franjo Asiški; Franka; Kajo
UTO 5 Sv. Faustina K.; Flavijan
SRI 6 Bruno; Fides; Verica
ČET 7 BDM od Krunice (Ružarija)
PET 8 Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
SUB 9 Dionizije Aerop.;lvan Leonard
NED 10 28. KROZ GOD.Franjo Borgia; Daniel i dr.
PON 11 Ivan XXIII. papa; Prob
UTO 12 Serafin, Maksimilijan
SRI 13 Eduard, Edo; Hugolin
ČET 14 Kalist papa; Ljeposlav; Divna
PET 15 Terezija Avilska; Rezika; Valter
SUB 16 Hedviga; Marija Margareta A.
NED 17 29. KROZ GOD.Ignacije Antiohijski; Vatroslav
PON 18 Sv. Luka, evanđelist; Lukša
UTO 19 Pavao od Križa; lvan Breb
SRI 20 Vendelin; Irena; Miroslava
ČET 21 Uršula; Zvjezdan; Hilarija
PET 22 BI. Ivan Pavao II. papa
SUB 23 Ivan Kapistran; Ivanko
NED 24 30. KROZ GOD.Antun M. Claret; Jaroslav
PON 25 Krizant i Darija; Katarina K.
UTO 26 Demetrije; Dmitar; Zvanimir
SRI 27 Sabina, Kontardo; Gordana
ČET 28 Šimun i Juda Tadej, apostoli
PET 29 Mihovil Rua; Narcis; Darko
SUB 30 Marcijan; Marsela; German
NED 31 31. KROZ GOD.Alfons Rodriguez; Volfgang

studeni

PON 1 SVI SVETI; Svetislav, Sveto
UTO 2 Dušni dan; Duško; Duška
SRI 3 Martin Porres; Hubert
ČET 4 Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
PET 5 Srijemski mučenici; Mirko
SUB 6 Leonard; Vedran; Sever
NED 7 32. KROZ GOD.Engelbert; Anđelko
PON 8 Gracija Kotorski; Milostislav
UTO 9 Posveta lat. bazilike; Ivan L.
SRI 10 Leon Veliki, Lavoslav, Lav
ČET 11 Martin Tourski; Davorin
PET 12 Jozafat; Milenko
SUB 13 Stanislav Kostka; Stanko
NED 14 33. KROZ GOD.Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
PON 15 Albert Veliki: Berto; Leopold
UTO 16 Margareta; Gertruda
SRI 17 Elizabeta Ugarska; lgor
ČET 18 Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
PET 19 Krispin; Elizabeta; Salomeja
SUB 20 Feliks Valois; Srećko; Edmund
NED 21 Krist Kralj. Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
PON 22 Cecilija; Dobrila; Slavujka
UTO 23 Klement; Milivaj, Blagoje
SRI 24 Krizogon; Krševan
ČET 25 Katarina Aleksandrijska
PET 26 Konrad; Leonard; Dubravko
SUB 27 Virgilije; Oda; Gustav
NED 28 1. Ned. Došašća. Jakov Markijski; Držislav
PON 29 Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
UTO 30 Sv. Andrija apostol

prosinac

SRI 1 Eligije; Natalija; Božena
ČET 2 Bibijana; Živka; Blanka
PET 3 Franjo Ksaverski; Klaudije
SUB 4 Ivan Damaščanski; Barbara
NED 5 2. Ned. Došašća.Saba; Krispina; Dalmatin
PON 6 Nikola biskup; Nikša
UTO 7 Ambrozile; Agaton
SRI 8 BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
ČET 9 Abel; Valerija; Zdravka
PET 10 Gospa Loretska; Julija
SUB 11 Damaz; Damir; Sabin; kv.
NED 12 3. Ned. Došašća. Gospa Guadalupska
PON 13 Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
UTO 14 Ivan od Križa; Špiro
SRI 15 Irenej, Kristina; Darija
ČET 16 Adela; Albina; Zorka
PET 17 Lazar; Izak; Jolanda
SUB 18 Rufo; Gracijan; Bosiljko
NED 19 4. Ned. Došašća. Urban; Tea, Vladimir
PON 20 Amon; Eugen i Makarije
UTO 21 Petar Kanizije; Snježana
SRI 22 Honorat; časlav; Zenon
ČET 23 Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
PET 24 Badnjak; Adam i Eva (post)
SUB 25 ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
NED 26 Sv. Obitelj; Stjepan Prvomučenik
PON 27 Ivan, ap. i evanđ.; Janko
UTO 28 Nevina dječica; Mladen
SRI 29 Toma Becket; David; Davor
ČET 30 Sabin; Liberije; Trpimir
PET 31 Silvestar papa; Silvije, Zahvala