abc
Katolički kalendar 2019 >>>

KATOLIČKI KALENDAR 2020

siječanj

SRI 1 NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
ČET 2 Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
PET 3 Ime Isusovo, Mladenka
SUB 4 Anđela; Borislav; Emanuel
NED 5 2. po Božiću Miljenko; Emilijana; Radoslav
PON 6 BOGOJAV. TRI KRALJA
UTO 7 Rajmund; Rajko; Lucijan
SRI 8 Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
ČET 9 Julijan; Miodrag; Julijana
PET 10 Agaton; Dobroslav; Grgur X.
SUB 11 Honorat; Higin; Neven
NED 12 Krštenje Gospodinovo Ernest; Tatiana
PON 13 Hilarije; Veronika
UTO 14 Feliks; Srećko; Rajko
SRI 15 Pavao pustinjak; Mavro
ČET 16 Marcel; Oton; Mislav
PET 17 Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
SUB 18 Margareta; Izabela; Priska
NED 19 2. KROZ GOD. Mario; Kanut; Ljiljana
PON 20 Fabijan i Sebastijan
UTO 21 Agneza; Janja; Neža
SRI 22 Vinko đakon i muč.; Vinka
ČET 23 Emerencijana, Milka; Vjera
PET 24 Sv. Franjo Saleškj; Bogoslav
SUB 25 Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
NED 26 3. KROZ GOD. Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
PON 27 Angela Merici; Pribislav
UTO 28 Toma Akvinski; Tomislav
SRI 29 Valerije; Konstancije; Zdeslav
ČET 30 Hijacinte; Martina; Gordana
PET 31 Ivan Bosco; Marcela; Vanja

veljača

SUB 1 Briglta; Miroslav; Sever
NED 2 4. KROZ GOD. PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
PON 3 Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
UTO 4 Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
SRI 5 Agata; Dobrila; Modest
ČET 6 Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
PET 7 BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
SUB 8 Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
NED 9 5. KROZ GOD. Skolastika; Apotonija. Sunčana
PON 10 STEPINĆEVO; Vjekoslav
UTO 11 GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
SRI 12 Eulalija; Melecije, Zvonimir
ČET 13 Katarina Ricci, Božidara
PET 14 Valentinovo; Valentin; Zdravko
SUB 15 Klaudije K; Vltomlr; Onezim
NED 16 6. KROZ GOD. Julijana; Onezim; Miljenko
PON 17 7 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
UTO 18 Šimun; Gizela; Bernardica
SRI 19 Konrad; Rajko; Ratko; Blago
ČET 20 Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
PET 21 Petar Damjanskl; Damir
SUB 22 Katedra sv. Petra; kv.
NED 23 7. KROZ GOD. Polikarp; Grozdan; kv.
PON 24 Montan; Goran; Modest
UTO 25 Viktorin; Hrvoje; Berislav
SRI 26 Čista srijeda - pepelnica; Aleksandar; Sandra; Alka
ČET 27 Donat Zadarski; Gabrijel
PET 28 Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica
SUB 29 Osfald, Ida, Hilarije

ožujak

NED 1 1. Korizmena ¨Čista¨ Albin; David; Jadranko; Zoran
PON 2 Lucije; čedomil; Iskra; ines
UTO 3 Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
SRI 4 Kazimir; Eugen; Natko
ČET 5 Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
PET 6 Marcijan; Agneta; Zvjezdana
SUB 7 Perpetua i Felicita; Eugen
NED 8 2. Korizmena ¨Pačista¨ Ivan od Boga; Ivša; Boško
PON 9 Franciska Rimska; Franjka
UTO 10 Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
SRI 11 Firmin; Tvrtko; Kandid
ČET 12 Teofan; Bernard; Maksimilijan
PET 13 Patricija; Sabina; Ratka
SUB 14 Matilda; Milijana; Borka
NED 15 3. Korizmena ¨Bezimena¨ Longin; Veljko; Vjekoslava
PON 16 Hilarije i Ticijan; Smiljan
UTO 17 Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
SRI 18 Ćiril Jeruzalemski; Salvator
ČET 19 JOSIP, zaručnik BDM
PET 20 Nicet; Klaudija; Vladislav
SUB 21 Serapion; Vesna; Vlasta
NED 22 4. Korizmena ¨Sredoposna¨ Lea Rimska; Oktavljan
PON 23 Turibije; Oton; Rebeka
UTO 24 Latin; Javorka; Katarina Švedska
SRI 25 Blagovijest; Marijana, Marijan, Maja
ČET 26 Montan i Maksima; Emanuel
PET 27 Rupert; Lada; Peregrin
SUB 28 Priska; Sonja; Polion
NED 29 5. Korizmena ¨Gluha¨ Jona; Bertold; Eustazije
PON 30 Kvirin Bogoljub, Leonard
UTO 31 Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

travanj

SRI 1 Hugo; Teodora; Anastazije
ČET 2 Franjo Paolskl; Dragoljub;
PET 3 Siksto; Krest; Svevlad
SUB 4 Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
NED 5 CVJETNICA Vinko Ferrerskl; Berislav
PON 6 Vilim; Celzo; Rajko
UTO 7 Ivan de la Salle, Herman
SRI 8 Dionlzije; Diogen; Klement
ČET 9 Veliki četvrtak; Marija Kleofina; Demetrije
PET 10 Veliki petak; Ezekijel; Apolonije; Sunčica
SUB 11 Velika subota; Stanislav; Stana; Radmila
NED 12 USKRS Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
PON 13 Uskrsni ponedjeljak; Martin I. papa; Ida; Justin
UTO 14 Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
SRI 15 Krescencije; Bosiljka; Rastislav
ČET 16 Josip Benedikf L; Bemardica
PET 17 Rudolf, Robert; šimun; Anicet
SUB 18 Euzebije; Anastazije
NED 19 2. Uskrsna Konrad; Ema; Rastislav; Marta
PON 20 Marcijan, Teotim, Vilim
UTO 21 Anzelmo; Goran
SRI 22 Soter i Kajo; Teodor
ČET 23 Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
PET 24 Fidel Sigmaringen; Vjera
SUB 25 Marko ev.; Maroje; Markica
NED 26 3. Uskrsna Kleto i Marcelin; Višnja
PON 27 Ozana K., Euzebije
UTO 28 Petar Chanel; Euzebije
SRI 29 Katarina Sienska; Katica
ČET 30 Pio V. papa; Josip Cottolengo

svibanj

PET 1 Josip radnik; Jeremija
SUB 2 Atanazije; Antonin; Boleslav
NED 3 4. Uskrsna Filip i Jakov ap.; Mladen
PON 4 Florijan;Cvjetko;Cvijeta
UTO 5 Peregrin, Makstm; Andelko
SRI 6 Irenej Srijemski; Dominik S
ČET 7 Dujam, Duje; Flavije; Gizela
PET 8 Marija Posrednica; Bratoljub
SUB 9 Pahomije; Mirna
NED 10 5. Uskrsna Ivan Merz; Gospa Trsatska
PON 11 Franjo; Mamerto
UTO 12 SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
SRI 13 GOSPA FATIMSKA; Servancije
ČET 14 Matija apostol; Matko, Mate
PET 15 Izidor; Sofija; Sonja
SUB 16 Ivan Nepomuk; Andrija B.
NED 17 6. Uskrsna Paškal; Paško; Gizela
PON 18 Ivan I. papa; Venancije
UTO 19 Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
SRI 20 Bernardin Sijenski
ČET 21 Kristofor Magallanes i dr.
PET 22 Rita; Jagoda; Renata; kv.
SUB 23 Deziderije; Željko; Željana
NED 24 7. Uskrsna Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
PON 25 Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
UTO 26 Filip Nen; Zdenko
SRI 27 Augustin Kenterberijski
ČET 28 German; Villm; Velimir
PET 29 UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin
SUB 30 Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
NED 31 Pedesetnica - Duhovi Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

lipanj

PON 1 Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
UTO 2 Marcelin i Petar; Eugen
SRI 3 Karto Lwanga i drugovi; Olivija
ČET 4 Kvirln Sisački; Predrag
PET 5 Bonifaclje; Dorotej; Valerija
SUB 6 Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
NED 7 Presveta Trojstva Koloman, Robert, Radoslav
PON 8 Medardo, žarko; Vilim
UTO 9 Efrem; Ranko
SRI 10 Bogumil; Dijana; Greta
ČET 11 Tijelovo; Barnaba, ap.; Borna
PET 12 Ivan Fakundo; Bosiljko
SUB 13 Antun Padovanski, Ante, Antonija
NED 14 11. KROZ GOD. Rufin; Elizej; Dinga
PON 15 Sv. Vid; Modest
UTO 16 Franjo Regis, Gvido
SRI 17 Diogen; Inocent; Adolf
ČET 18 Marcelijan; Ozana; Ljubomir
PET 19 Romuald; Rajka; Bogdan
SUB 20 Naum Ohridski; Silverije
NED 21 12. KROZ GOD. Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
PON 22 Ivan Fisher; Toma M.
UTO 23 Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
SRI 24 ROĐ. IVANA KRSTITELJA
ČET 25 Adalbert; Vilim; Doroteja
PET 26 Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
SUB 27 Ćirii Aleksa
NED 28 13. KROZ GOD. Irenej, Mirko
PON 29 SV PETAR i PAVAO; Krešo
UTO 30 Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

srpanj

SRI 1 Aron; Šimun; Zvjezdana
ČET 2 Oton; Martinijan; Višnja
PET 3 Toma, apostol; Tomislav
SUB 4 Elizabeta Portugalska; Elza
NED 5 14. KROZ GOD. ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
PON 6 Marija Goretti;Bogomila
UTO 7 Klaudije; Vilibald, Vilko
SRI 8 Akviia i Priscila: Hadrijan
ČET 9 Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
PET 10 Amalija; Ljubica; Rufina
SUB 11 Benedikt op.; Benko; Olga
NED 12 15. KROZ GOD. Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
PON 13 MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
UTO 14 Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
SRI 15 Presveti Otkupitelj; Dobriša
ČET 16 Gospa Karmel.; Karmela
PET 17 Aleksije; Branko; Marcelina
SUB 18 Friderik; Simforoza; Ljuba
NED 19 16. KROZ GOD. Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
PON 20 Ilija prorok; Margareta; llijana
UTO 21 Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
SRI 22 Marija Magdalena; Manda
ČET 23 Brigita; Apolinar; Valerijan
PET 24 Kristina; Mirjana; Kunigunda
SUB 25 Jakov, apostol; Kristofor
NED 26 17. KROZ GOD. Joakm i Ana roditelji BDM
PON 27 Klement Ohridski, Klemo
UTO 28 Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
SRI 29 Marta; Flora; Blaženka
ČET 30 Petar Krizolog; Rufln; Anđa
PET 31 Ignacije Lojolski; Vatroslav

kolovoz

SUB 1 Alfons Liguori; Vjera; Nada
NED 2 18. KROZ GOD. Gospa od Anđela; Euzebije V.
PON 3 Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
UTO 4 Ivan Marija Vianney, Justin
SRI 5 Gospa Snježna; Nives; Snježana
ČET 6 PREOBRAŽENJE GOSP.
PET 7 Siksto papa; Kajetan; Donat
SUB 8 Dominik; Nedjeljko; Dinko
NED 9 19. KROZ GOD. Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
PON 10 Lovro dakon; Lovorka
UTO 11 Sv. Kara Asiška; Jasna; Suzana
SRI 12 Anicet; Hilarija; Veselka
ČET 13 Poncijan i Hipolit; Filomena
PET 14 Maksimilijan Kolbe
SUB 15 VELIKA GOSPA
NED 16 20. KROZ GOD. Stjepan Ugarski; Rok
PON 17 Hijacint; Liberat; Miron
UTO 18 Sv. Jelena Križarica
SRI 19 Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
ČET 20 Bernard iz Clarvauxa; Samuel
PET 21 Pio X. papa; Hermogen
SUB 22 BDM Kraljica; Vladislava
NED 23 21. KROZ GOD. Ruža Limska; Filip Benicije
PON 24 Sv. Bartol apostol; Bariša
UTO 25 Ljudevit kralj; Patricije
SRI 26 Rufin; Zefirin
ČET 27 Monika; Honorat; Časlav
PET 28 Augustin; Tin; Gustav
SUB 29 Glavosijek Ivana Krstitelja
NED 30 22. KROZ GOD. Feliks i Adaukt; Gaudencija
PON 31 Rajmund, Rajko; Optat

rujan

UTO 1 Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
SRI 2 Kalista; Severina; Divna; Veljka
ČET 3 Grgur Veliki; Grga; Gordana
PET 4 Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
SUB 5 Majka Terezija; Lovro Jus.
NED 6 23. KROZ GOD. Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
PON 7 Sv. Marko Križevčanin; Regina
UTO 8 RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
SRI 9 Petar Klaver; Strahimir
ČET 10 Nikola Tolentinski; Pulherija
PET 11 Proto i Hijacint; Helga
SUB 12 Ime Marijino; Dubravko
NED 13 24. KROZ GOD. Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
PON 14 Uzvišenje sv. Križa
UTO 15 BDM žalosna, Dolores
SRI 16 Kornelije i Ciprijan; Eufemija
ČET 17 Rane sv. Franje; Robert B.
PET 18 Josip Kupertinski; Sonja; kv.
SUB 19 Januarije;Teodor; Željko
NED 20 25. KROZ GOD. Andrija Kim; Svjetlana; kv.
PON 21 Sv. Matej ap, i ev.; Matko
UTO 22 Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
SRI 23 Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
ČET 24 Gospa od Otkupljenja.; Rupert
PET 25 Aurelija; Zlata; Rikarda
SUB 26 Sv. Kuzma i Damjan; Damir
NED 27 26. KROZ GOD. Vinko Paulski; Vicencija
PON 28 Vienceslav; Veteslav
UTO 29 Sv. Mdmel, Gabriel i Rafael arkandeli
SRI 30 Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

listopad

ČET 1 Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
PET 2 Anđeli čuvari; Anđelko
SUB 3 Kandid; Gerhard; Svjetlana
NED 4 27. KROZ GOD. Franjo Asiški; Franka; Kajo
PON 5 Sv. Faustina K.; Flavijan
UTO 6 Bruno; Fides; Verica
SRI 7 BDM od Krunice (Ružarija)
ČET 8 Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
PET 9 Dionizije Aerop.;lvan Leonard
SUB 10 Franjo Borgia; Daniel i dr.
NED 11 28. KROZ GOD. Ivan XXIII. papa; Prob
PON 12 Serafin, Maksimilijan
UTO 13 Eduard, Edo; Hugolin
SRI 14 Kalist papa; Ljeposlav; Divna
ČET 15 Terezija Avilska; Rezika; Valter
PET 16 Hedviga; Marija Margareta A.
SUB 17 Ignacije Antiohijski; Vatroslav
NED 18 29. KROZ GOD. Sv. Luka, evanđelist; Lukša
PON 19 Pavao od Križa; lvan Breb
UTO 20 Vendelin; Irena; Miroslava
SRI 21 Uršula; Zvjezdan; Hilarija
ČET 22 BI. Ivan Pavao II. papa
PET 23 Ivan Kapistran; Ivanko
SUB 24 Antun M. Claret; Jaroslav
NED 25 30. KROZ GOD. Krizant i Darija; Katarina K.
PON 26 Demetrije; Dmitar; Zvanimir
UTO 27 Sabina, Kontardo; Gordana
SRI 28 Šimun i Juda Tadej, apostoli
ČET 29 Mihovil Rua; Narcis; Darko
PET 30 Marcijan; Marsela; German
SUB 31 Alfons Rodriguez; Volfgang

studeni

NED 1 SVI SVETI; Svetislav, Sveto
PON 2 Dušni dan; Duško; Duška
UTO 3 Martin Porres; Hubert
SRI 4 Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
ČET 5 Srijemski mučenici; Mirko
PET 6 Leonard; Vedran; Sever
SUB 7 Engelbert; Anđelko
NED 8 32. KROZ GOD. Gracija Kotorski; Milostislav
PON 9 Posveta lat. bazilike; Ivan L.
UTO 10 Leon Veliki, Lavoslav, Lav
SRI 11 Martin Tourski; Davorin
ČET 12 Jozafat; Milenko
PET 13 Stanislav Kostka; Stanko
SUB 14 Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
NED 15 33. KROZ GOD. Albert Veliki: Berto; Leopold
PON 16 Margareta; Gertruda
UTO 17 Elizabeta Ugarska; lgor
SRI 18 Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
ČET 19 Krispin; Elizabeta; Salomeja
PET 20 Feliks Valois; Srećko; Edmund
SUB 21 Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
NED 22 Krist Kralj Cecilija; Dobrila; Slavujka
PON 23 KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje
UTO 24 Krizogon; Krševan
SRI 25 Katarina Aleksandrijska
ČET 26 Konrad; Leonard; Dubravko
PET 27 Virgilije; Oda; Gustav
SUB 28 Jakov Markijski; Držislav
NED 29 1. Ned. Došašća Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
PON 30 Sv. Andrija apostol

prosinac

UTO 1 Eligije; Natalija; Božena
SRI 2 Bibijana; Živka; Blanka
ČET 3 Franjo Ksaverski; Klaudije
PET 4 Ivan Damaščanski; Barbara
SUB 5 Saba; Krispina; Dalmatin
NED 6 2. Ned. Došašća Nikola biskup; Nikša
PON 7 Ambrozile; Agaton
UTO 8 BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
SRI 9 Abel; Valerija; Zdravka
ČET 10 Gospa Loretska; Julija
PET 11 Damaz; Damir; Sabin; kv.
SUB 12 Gospa Guadalupska
NED 13 3. Ned. Došašća Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
PON 14 Ivan od Križa; Špiro
UTO 15 Irenej, Kristina; Darija
SRI 16 Adela; Albina; Zorka
ČET 17 Lazar; Izak; Jolanda
PET 18 Rufo; Gracijan; Bosiljko
SUB 19 Urban; Tea, Vladimir
NED 20 4. Ned. Došašća Amon; Eugen i Makarije
PON 21 Petar Kanizije; Snježana
UTO 22 Honorat; časlav; Zenon
SRI 23 Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
ČET 24 Badnjak; Adam i Eva (post)
PET 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
SUB 26 Stjepan Prvomučenik
NED 27 Sv. Obitelj Ivan, ap. i evanđ.; Janko
PON 28 Nevina dječica; Mladen
UTO 29 Toma Becket; David; Davor
SRI 30 Sabin; Liberije; Trpimir
ČET 31 Silvestar papa; Silvije, Zahvala